preskoči na sadržaj

Osnovna škola Smokvica

Login
Područna škola

      Područna škola Čara

Tražilica
Kalendar
« Ožujak 2017 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji

Korisni linkovi

 

 

 

 

 

 

Školska himna

 

Popis lektire

NAPOMENA: Podcrtani naslovi postoje na stranici eLektire. Pritiskom na naslov knjige preusmjereni ste na stranicu eLektire gdje ste dužni prijaviti se kako biste besplatno mogli čitati cjelovite tekstove.

 

1. razred

Popis lektire: (izabrati 4 djela, obavezno prvo)

1. Jacob i Wilhelm Grimm: Bajke (izbor)

2. Zvonimir Balog: Male priče o velikim slovima

3. Grigor Vitez: A zašto ne bi

4. Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara

5. Sunčana Škrinjarić: Kako sanjaju stvari ili Plesna haljina žutog maslačka

6. Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu

7. Ewa Janikovszky: Baš se veselim ili Znaš li i ti ili Da sam odrastao ili Kako da odgovorim

8. Željka Horvat-Vukelja: Hrabrica ili Zdenko Slovojed ili Slikopriče ili Leteći glasovir ili Petra uči plivati

9. Sonja Zubović: Kako se gleda abeceda

10. Ivanka Borovac: Životinjska abeceda

11. Stanislav Femenić: Idi pa vidi

12. Svjetlan Junaković: Dome, slatki dome

13. Jean-Baptiste Baronian: Figaro, mačak koji je hrkao

14. Ana Đokić-Pongrašić: Nemaš pojma, Grizlijane

 

2. razred

Popis lektire: (izabrati 5 djela, obavezno prvo)

1. Hans Christian Andersen: Bajke (izbor)

2. Ratko Zvrko: Grga Čvarak

3. Karel Čapek: Poštarska bajka

4. Carlo Collodi: Pinokio

5. Alan Aleksander Milne: Medo Winnie zvani Pooh

6. Dubravko Horvatić: Stanari u slonu

7. Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada

8. Nada Iveljić: Nebeske barke ili Pronađeno blago ili Božićna bajka

9. Želimir Hercigonja: Poštar zeko Brzonogi ili Prašnjavko ili Kjel crna labud ptica ili Vodenjak i stara

kruška

10. Andrea Peterlik-Huseinović: Plavo nebo ili Ciconia ciconia

11. Desa Muck: Anica i sportski dan ili Anica i čarobnica Lili

12. Ela Peroci: Djeco, laku noć (izbor)

13. Ivica Bednjanec: Male ljubavi

14. Mila Željeznjak: Sretne priče

15. BoŽidar Prosenjak: Miš

16. Hrvoje Kovačević: General Kiro miš

17. Larisa Mravunac: Dječak u zvjezdanim čizmama

18. Charles Perrault: Bajke (izbor: Vile, Kraljević Čuperak,Mačak u čizmama, Pepeljuga, ili Ljepotica i zvijer Mme Leprimce de Beaumont koja se redovito tiska pod Perraultovim imenom.)

19. Nada Zidar-Bogadi: Sretni cvrčak

 

3. razred

Popis lektire: (izabrati 7 djela, obavezna prva dva)

1. Mato Lovrak: Vlak u snijegu

2. Ivana Brlić-Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića

3. Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke

4. Vladimir Nazor: Bijeli jelen

5. Dubravko Horvatić: Grički top

6. Sanja Polak: Dnevnik Pauline P. ili Drugi dnevnik Pauline P.

7. Sanja Pilić: Nemam vremena ili E baš mi nije žao ili Hoću i ja

8. Stanislav Femenić: Ludi kamen

9. Hugh Lofting: Pripovijest o doktoru Dolittleu

10. Nada Iveljić: Šestinski kišobran ili Čuvarice novih krovova

11. Božidar Prosenjak: Sijač sreće

12. Gianni Rodari: Putovanje Plave strijele ili Čipolino

13. Hrvatske narodne bajke

14. James M. Barrie: Petar Pan

15. Slavko Kolar: Jurnjava na motoru

16. Frank Lyman Baum: Čarobnjak iz Oza

17. Otfried Preussler: Mali vodenjak ili Mala vještica

18. Elwyn Brooks White: Paukova mreža

19. Dragutin Horkić: Čađave zgode

20. Basne (izbor)

 

4. razred

Popis lektire: (izabrati 7 djela, obavezna prva dva)

1. Ivana Brlić-Mažuranić: Regoč i Šuma Striborova

2. Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice

3. Anto Gardaš: Duh u močvari ili Ljubičasti planet ili Izum profesora Leopolda ili Bakreni Petar ili Tajna zelene pećine ili Igračke gospođe Nadine

4. Erich Kästner: Emil i detektivi ili Tonček i Točkica ili Leteći razred ili Blizanke

5. Hrvoje Kovačević: Tajna Ribljeg Oka ili Tajna mačje šape ili Tajna Tužnog psa ili Tajna graditelja straha ili Tajna zlatnog zuba

6. Slavko Mihalić: Petrica Kerempuh

7. Felix Salten: Bambi

8. Rudyard Kipling: Knjiga o džungli

9. Nikola Pulić: Ključić oko vrata

10. Matko Marušić: Snijeg u Splitu

11. Johanna Spyri: Heidi

12. Jagoda Truhelka: Zlatni danci

13. Zlata Kolarić-Kišur: Moja zlatna dolina

14. Maja Gluščević: Bijeg u košari ili Klopka za medvjedića

15. Nada Mihoković-Kumrić: Tko vjeruje u rode još

16. Silvija Šesto: Bum Tomica ili Bum Tomica 2

17. Zoran Pongrašić: Mama je kriva za sve

18. Hrvoje Hitrec: Eko Eko

19. Istvan Bekeffi: Pas zvan gospodin Bozzi

20. Sanja Lovrenčić: Esperel, grad malih čuda

21. Astrid Lindgren: Pipi Duga Čarapa ili Ronja razbojnička kći ili Razmo u skitnji

22. Zvonimir Balog: Ja magarac ili Pusa od Krampusa ili Nevidljiva Iva ili Zmajevi i vukodlaci

23. Ludwik Jerzy Kern: Ferdinand Veličanstveni

24. Anton van de Velde: Neobični doživljaji ptića Sovića

25. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat-Vukelja, Kolarić-Kišur: Igrokazi

 

5. razred

Popis lektire: (izabrati 9 djela, obvezatna prva tri)

1. Ivan Kušan: Uzbuna na Zelenom Vrhu ili Koko i duhovi ili Zagonetni dječak ili Koko u Parizu ili Lažeš, Melita ili Domaća zadaća

2. Šaljive narodne priče

3. Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice

4. Milivoj Matošec: Strah u Ulici lipa ili Tiki traži neznanca ili Posada oklopnog vlaka ili Suvišan u Svemiru

5. Grigor Vitez: Pjesme

6. Sempe/Goscinny: Nikica

7. Miro Gavran: Sretni dani ili Kako je tata osvojio mamu ili Zaljubljen do ušiju ili Svašta u mojoj glavi

8. Zlatko Krilić: Početak plovidbe ili Čudnovata istina ili Zabranjena vrata ili Veliki zavodnik ili Šaljive priče i priče

bez šale

9. Sanja Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka

10. Pavao Pavličić: Zeleni tigar ili Petlja ili Trojica u Trnju

11. Michael Coleman: Zov labirinta ili Mreža je bačena ili Bijeg s Mreže

12. Tihomir Horvat: Tajna Gornjega grada ili Frka u Ščitarjevu ili Muki

13. Mark Twain: Doživljaji Toma Sawyera ili Doživljaji Huckleberryja Finna

14. Jules Verne: Put u središte zemlje ili Put oko svijeta za 80 dana ili 20000 milja pod morem

15. Maja Brajko-Livaković: Finka Fi

16. Tito Bilopavlović: Paunaš

17. Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici

18. Basne (izbor)

19. Branka Primorac: Ljubavni slučaj mačka Joje

20. Roald Dahl: Charlie i tvornica čokolade

21 Michael Ende: Jim Gumb i strojovođa Lucas

22. Ivan Cankar: Istina i ljubav

23. Henry Winterfeld: Timpetill (Grad bez roditelja)

24. Hrvoje Hitrec: Matko na štakama

25. Anto Gardaš: Miron u škripcu ili Filip dječak bez imena

26. Selma Lagerlöf: Legende o Kristu

 

6. razred

Popis lektire: (izabrati 9 djela, obvezatna prva tri)

1. Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine (osim Šume Striborove i Regoča koji su u četvrtome razredu)

2. Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik

3. August Šenoa: Povjestice

4. Blanka Dovjak-Matković: Zagrebačka priča

5. Mark Twain: Kraljević i prosjak

6. Henryk Sienkiewicz: Kroz pustinju i prašumu

7. Ivona Šajatović: Tajna ogrlice sa sedam rubina

8. Snježana Grković-Janović: Velebitske vilin staze

9. Josip Cvenić: Čvrsto drži joy-stick

10. Jadranko Bitenc: Twist na bazenu

11. Šime Storić: Poljubit ću je uskoro, možda

12. Christine Nostlinger: Konrad, dječak iz limenke ili Olfi među ženama

13. Vlatko Šarić: Rogan ili Miško

14. Vladimir Nazor: Veli Jože

15. Milutin Majer: Dolazak Hrvata

16. Melita Rundek: Psima ulaz zabranjen

17. Dubravko Horvatić: Junačina Mijat Tomić

18. Jonathann Swift: Gulliverova putovanja

19. Alfonse Daudet: Pisma iz moga mlina

20. Joža Horvat: Waitapu ili Operacija Stonoga

21. Frances Hodgson Burnett: Mali lord

21. Pajo Kanižaj: Tričave pjesme

22. Danijel Dragojević: Bajka o vratima

23. Želimir Hercigonja: Tajni leksikon

24. C. S. Lewis: Kronike iz Narnije (izbor)

25. Oscar Wilde: Sretni kraljević

26. Nikola Pulić: Maksimirci

 

7. razred

Popis lektire: (izabrati 9 djela, obvezatna prva tri)

1. Božidar Prosenjak: Divlji konj

2. Hrvoje Hitrec: Smogovci

3. Vladimir Nazor: Pripovijetke

4. Dobriša Cesarić: Pjesme

5. Damir Miloš: Bijeli klaun

6. Zoran Pongrašić: Gumi-gumi

7. Branka Primorac: Maturalac

8. Dubravko Jelačić-Bužimski: Sportski život Letećeg Martina ili Balkanska mafija ili Martin protiv CIA-e i KGB-a

9. Charles Dickens: Oliver Twist

10. Ićan Ramljak: Povratnik ili San bez uzglavlja

11. August Šenoa: Čuvaj se senjske ruke

12. Dinko Šimunović: Duga

13. Pero Zlatar: Otključani globus

14. Zvonko Todorovski: Prozor zelenog bljeska ili Mirakul od mora

15. Branka Kalauz: Čuj, Pigi, zaljubila sam se

16. Jadranka Klepac: Miris knjige

17. Bernard Jan: Potrž.i me ispod duge

18. Daniel Defoe: Robinson Crusoe

19. Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba

20. Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice

21. Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea ili Nov jadi Adriana Molea

22. Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja

23. Scott O’Dell: Otok plavih dupina ili Caru carevo

24. Gustav Schwab: Najljepše priče klasične starine

25. Nada Iveljić: Želiš li vidjeti bijele labudove ili Bijeli patuljak ili Lutke s dušom

26. Deborah Ellis: Djevojčica iz Afganistana

27. Nada Mihoković-Kumrić: Lastin rep

28. C. S. Lewis: Kronike iz Narnije

29. Izbor proze i poezije o domovinskome ratu

 

8. razred

Popis lektire: (izabrati 9 djela, obvezatna prva tri)

1. Dinko Šimunović: Alkar

2. Slavko Kolar: Breza

3. Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale

4. Ernest Hemingwey: Starac i more

5. August Šenoa: Prosjak Luka ili Branka

6. Dnevnik Ane Frank

7. Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore

8. Višnja Stahuljak: Don od Tromeđe ili Zlatna vuga

9. Marija Jurić Zagorka: Kći Lotrščaka

10. Sunčana Škrinjarić: Ulica predaka ili Čarobni prosjak

11. Đuro Sudeta: Mor

12. William Shakespeare: Romeo i Julija

13. Pero Budak: Mećava

14. Silvija Šesto: Debela ili Vanda ili Tko je ubio Pašteticu

15. Nada Mihelčić: Bilješke jedne gimnazijalke

16. Maja Brajko Livaković: Kad pobijedi ljubav

17. Sanja Pilić: O mamama sve najbolje ili Sasvim sam popubertetio

18. Vladan Desnica: Pravda

19. Mate Balota: Tijesna zemlja

20. Eugen Kumičić: Sirota ili Začuđeni svatovi

21. Tomislav Milohanić: Deštini i znamenje

22. Miroslav Krleža: Djetinjstvo

23. Ivan Goran Kovačić: Pripovijetke

24. Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti

25. Josip Laća: Grand hotel

26. Goran Tribuson: Legija stranaca ili Rani dani ili Ne dao Bog većeg zla

27. Zlatko Krilić: Krik

28. Milena Mandić: Pokajnik

29. Antoine de Saint Exupery: Mali princ

30. Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston

31. Nancy Farmer: Kuća škorpiona

32. Nick Hornby: Sve zbog jednog dječaka

33. Michael Ende: Momo ili Beskrajna priča


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

preskoči na navigaciju