Projekt Priče o Tovaru
Autor: Ana Ćurković, 24. 5. 2017.

Projekt "Priče o tovaru" provodi se u našoj školi od 2010. godine u nekoliko faza. Voditeljica projekta je učiteljica Marina Šego.

Suradnici: Tina Pecotić (ravnateljica), učiteljice razredne nastave: Irena Didović, Nives Kunjašić, Melita Skokandić, Marela Marelić, zatim učitelj likovne kulture Frano Cebalo, učiteljica hrvatskoga jezika Borjanka C. Kovačić, učiteljica talijanskog i engleskog jezika Marija Lipanović i knjižničarka Ana Ćurković.

Nositelji projekta su učenici od 1. do 4. razreda Smokvice i PŠ Čara.

"Priče o tovaru" predstavljaju zbirku priča i fotografija iz prošlosti zavičaja. Učenici su razgovarali sa starijim mještanima te zapisivali priče i prikupljali fotografije o tovarima. Donosili su materijale u školu gdje se kroz istraživački projekt počelo raditi na izradi zbirke priča.

Trenutno je u tijeku završna faza, tj. traženje ponuda za tiskanje knjige. Očekujemo da će se ta faza okončati vrlo brzo te bi promocija mogla uslijediti tijekom lipnja ili srpnja 2017. godine.

Zbirka priča je također već prevedena na engleski jezik pa će se projekt razvijati dalje u cilju izdavanja verzije na stranom jeziku koja će zajedno s verzijom na hrvatskom jeziku biti dostupna u komercijalne svrhe, u suradnji s turističkim zajednicama, hotelima i sl.