« Ožujak 2024 »

Obilježen Međunarodni dan pješačenja na satu Tjelesne i zdravstvene kulture
Autor: Ana Ćurković, 15. 10. 2019.

Na današnji dan 15. listopada obilježava se Međunarodni dan pješačenja. Osnovna škola Smokvica obilježila ga je na način da su učenici 5., 6., 7. i 8. razreda tijekom nastave tjelesne i zdravstvene kulture boravili u prirodi, šetajući , razgibavajući se i igrajući pritom različite igre, od rješavanja logičkih zadataka do tzv. “školice“ u grupama.

Cilj Međunarodnog dana pješačenja je izvesti što više ljudi u prirodu, razvijati svijest o ekološkom očuvanju, ali i svijest o potrebi kretanja. Znanstveno je dokazano da pješačenje, posebno u prirodi, u kombinaciji s različitim vježbama ima pozitivan utjecaj na čovjekov zdravstveni status (i psihički i fizički). Također, tijekom šetnje, učenici su nabrajali pozitivne utjecaje šetnje i boravka u prirodi te su posebno naglasili prednost života u malim mjestima i na otoku, u odnosu na velike gradove.

Obilježavanju ovog dana prethodila je izrada prigodnog plakata te prikupljanje informacija o dobrobiti pješačenja. Učenici 7. razreda: Antonija Kunjašić, Toni Tomašić, Ana Marelić, Andrija Tomić i Meri Baničević zajedničkim snagama izradili su plakat, od dizajna, prikupljanja informacija do same promocije.

Učenici poručuju, ukoliko se minimalno krećete od 30 do 60 minuta dnevno, tri puta tjedno, mnogo ćete doprinijeti vlastitom zdravlju, a samim time i raspoloženju te će te bolje obavljati svoje svakodnevne aktivnosti.

učiteljica Sanda Tasovac

Fotografije...