Osnovna škola Smokvica

« Ožujak 2017 »

Školska himna

Otvorenje sportske dvorane - Dan Općine Smokvica
Autor: Ana Lešković, 6. 2. 2017.

Ove godine obilježavamo 140 godina organiziranog osnovnog školstva u Smokvici. Povodom te obljetnice uoči Gospe Kandelore, Dana naše Općine, 1. veljače održana je svečanost na kojoj je predstavljena bista prvog učitelja Smokvičanina Frane Tomašića Deževića kojom smo odali počast njegovom dugogodišnjem radu i doprinosu. Frano Tomašić Dežević bio je učitelj u Smokvici 31 godinu i pomogao u utvrđivanja školstva u našem mjestu, a na ovakav će način ostati trajna uspomena na požrtvovnost jednoga učitelja.

Bista je rad našega učitelja Likovne kulture g. Frane Cebala kojemu se i ovim putem zahvaljujemo.

Nakon svečanog predstavljanja biste, uslijedio je još jedan uzbudljivi događaj, otvorenje nove sportske dvorane. Dvorana je započeta ljeti 2012. god. da bi konačno dočekala svoj završetak zimi 2017. god.

Simboličnim rezanjem vrpce, župan Dubrovačko-neretvanske županije Nikola Dobroslavić službeno je otvorio novu sportsku dvoranu.

Svečanom otvorenju nazočili su osim župana i predsjednik Županijske skupštine Ivan Margaretić te pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, znanost i šport Marijeta Hladilo.

Program je vodila gđa. Duška Tomašić, a sve je dodatno uljepšala Limena glazba Smokvica, Mješoviti pjevački crkveni zbor „Don Jakov Salečić" i naši učenici, prvo kao članovi Male kumpanjije vješto izvodeći bojni ples, a nakon toga izvodeći starinske plesove koje su marljivo pripremali sa svojom učiteljicom.

Nakon službenog otvaranja, učenici i svi prisutni razgledali su dvoranu koja će biti od iznimne koristi ne samo školi već i svim rekreativcima.

Više u Foto galeriji.